Noblelift wózki magazynowe. widłaki

Rynek wózków widłowych jest dość zróżnicowany ze względu na możliwość zastosowania różnych napędów. Podstawowo wyróżnia się silniki na benzynę, paliwo diesel, olej napędowy oraz gaz propan-butan. Popularnie stosuje się także akumulatory litowo-jonowe, czyli tak zwane silniki elektryczne. Każde z rozwiązań cechuje się innymi zaletami, ale wszystkie posiadają również ograniczenia. Producenci z reguły specjalizują się w paru typach wózków jezdniowych i skupiają na skierowaniu oferty do klienta zainteresowanego właśnie tym konkretnym rodzajem napędu. Poszczególne modele różnią się nie tylko rokiem produkcji, ale także kosztami eksploatacji, udźwigiem oraz dostępną wysokością podnoszenia.

Wielu przedsiębiorcom zależy na tym, aby nabyć tanie wózki widłowe. Rynek azjatycki pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii i zachowaniu wysokiej jakości produktu. Pojazdy Zhehiang Hangcha Engineering Machinery Co. dostępne są w wersji na benzynę i gaz z silnikami Nissan, ale przedsiębiorstwo tworzy również dedykowane wózki jezdniowe z silnikami LPG General Motors. Udźwig nominalny różni się znacząco pomiędzy modelami, natomiast największy występuje w pojazdach na olej napędowy. Instaluje się w nich wydajne silniki Isuzu czy Cummins oraz specjalne przeciwwagi, które dają możliwość przenoszenia większych obciążeń.

Bardzo popularne są też wózki widłowe marki Hyundai. Nie bez znaczenia jest fakt, że Hyundai Motor Company to trzeci największy producent pojazdów silnikowych na świecie. Firma wykorzystuje silniki na paliwo diesel Cummins oraz Kubota, natomiast intensywnie rozwija także własną linię napędową. Koncern stawia przede wszystkim na rozwiązania nowoczesne i ekologiczne, dlatego montuje w swoich maszynach silniki na LPG oraz elektryczne. Silniki Hyundai HMC Beta 37 kW rozpędzają się do 2600 obrotów na minutę, a modele wózków widłowych w nie wyposażone są w stanie zapewnić udźwig od 1500 do nawet 3000 kilogramów. Co ważne, takie urządzenia znajdą zastosowanie także wewnątrz budynków, w halach magazynowych, ponieważ gaz propan-butan wytwarza bardzo mało szkodliwych spalin.

Wózki widłowe i sprzęt magazynowy Noblelift charakteryzują nie tylko atrakcyjne ceny ze względu na produkcję w Zhejiang Noblelift Equipment Joint Stock Co. w Chinach, ale również przyjazne środowisku rozwiązania napędowe. Producent stawia na akumulatory i zasilanie elektryczne. Dzięki temu pojazdy są zwrotne, niewielkie i doskonale nadają się do zastosowania w wąskich alejkach sklepowych czy na ograniczonej regałami przestrzeni. Wózki tej marki mają udźwig od 1200 do nawet 2000 kg, a poza tym zależnie od modelu dostępne są różne wysokości podnośnika – od 120 do 5415 mm – oraz baterie – od 120 aż do 350 Ah. Niezależnie od tego, czy wybierzemy rozwiązania tej firmy, czy innej, ważne jest również znalezienie zaufanego serwisanta, ponieważ w ogólne koszta użytkowania wózków widłowych wliczają się także opłaty związane z eksploatacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *